נירוסטה 201 304 316

כשאומרים על מוצר שהוא מיוצר מנירוסטה זה לא מספיק, לכל סוג נירוסטה מחיר שונה, לכן ניתן למצוא אצלנו כמה מוצרים בעלי מחיר שונה לדוגמה שולחן נירוסטה 304 יש מחיר אחד, ושולחן נירוסטה 201 מחיר אחר, לכן חשוב קודם כל לדעת מהי נירוסטה ?

נירוסטה היא פלדת אל-חלד, נקראת גם פלדה בלתי מחלידה (פלב”מ) הנירוסטה עמידה בכל תנאי מזג האוויר מבלי להחליד או לייצר קורוזיה וזאת בזכות השילוב של ברזל  עם כרום בכמות של לפחות  10.5%. קיימים 4 סוגי גימור בנירוסטה : מבריק , מט , מחוספס וחלק

קיימים סוגים רבים של סוגי נירוסטה, אצלנו בצ’יינה ספיד אנחנו עובדים עם 3 סוגים עיקריים :

201, 304, 316:

201 מכיל בתוכו ריכוז גבוה של מנגן, מה שגורם לו להיראות מבריק יותר עשוי נירוסטה חזקה ועמידה אך מחליד מהר מ304, ולכן זול יותר. מסוג זה של נירוסטה נהוג להכין מוצרים שנדרש מהם להיות חזקים ויפים אך הם לא צריכים להיות במגע עם מזון ורטיבות כמו: רגלי נירוסטה, גופי תאורה, שולחנות נירוסטה, פרופילים ועוד..

304 מכיל יותר כרום, הוא נראה מט ופחות מבריק, עמיד מפני חלודה וחזק יותר ולכן יהיה יקר יותר מ201. סוג זה של נירוסטה נפוץ במטבח התעשייתי ובתחום הרפואה, וזאת בגלל כמה יתרונות ברורים של סוג זה של הנירוסטה : 304 קל לחיטוי, והוא הכי מתאים לעבודה בסביבה סטרילית, בנוסף הוא חזק ועמיד בתנאי מזג האוויר משתנים. מוצרים נפוצים מנירוסטה 304 הם מוצרים שצריכים להיות יפים וחזקים ובנוסף עמידים בתנאי חלודה וקורוזיה כי הם נמצאים בקרבת מזון כמו : כיור נירוסטה, שולחן נירוסטה למטבח התעשייתי, מדפי אחסון, סבכות.

316 מכיל מו, שהוא מתמודד טוב יותר עם קורוזיה מ 304 ומ 201 , בגלל ריכוז המו שלו הוא מתאים לעבודה עם מי ים והתעשייה הרפואית / כימית נוהגת להשתמש בסוג נירוסטה זה.

עגלת הקניות
דילוג לתוכן